13 січня відзначається Всесвітній день боротьби з депресією.


13 січня відзначається Всесвітній день боротьби з депресією.
Термін, який дуже часто зустрічається в наші дні... Але чи справді ми знаємо, що таке депресія?
На основні питання надаємо відповіді у цієї публікації.
🧠Мозок - найскладніший орган у нашому тілі, і природно, що він також може хворіти, найчастішим розладом мозку є депресія.
Звичайно, на жаль, слово "депресія", здається, стало модним, у кожного буває депресія або кілька днів депресії, не маючи ніякого відношення до справжньої депресії, депресія - це серйозний психічний розлад, на який страждають 350 мільйонів людей по всій планеті за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, будучи найпоширенішою патологією в усьому світі.
❓Що визначає, що це справжня депресія, а не поганий настрій? Має бути дотримана низка абсолютно чітких критеріїв, основним симптомом є:
✅зміна настрою, пацієнт відчуває себе дуже пригніченим або в гіршому випадку не відчуває нічого, це викликає труднощі з концентрацією уваги,
✅розлади сну,
✅втрату апетиту,
життя більше не приносить задоволення і речі, які раніше подобалися, більше не цікавлять його,
✅він проводить день в роздумах і відчуває тугу.
Коли всі ці стани присутні протягом декількох тижнів, необхідно звернутися до лікаря.
❓Чи може фізичний дискомфорт, наприклад, розлади травлення або біль, також бути ознакою депресії?
Дуже часто не всі люди добре розуміють власні почуття, чоловіки зазвичай мають проблеми з усвідомленням того, що вони відчувають, жінки менше, тому організм соматизує цей розлад, породжуючи різного роду тілесний дискомфорт.
❓Чи існують інші розлади, які з'являються разом з депресією, наприклад, напади тривоги?
Можна сказати, що тривога і депресія - сестри, 60% людей з депресією також страждають від страхів, панічних атак або генералізованого тривожного розладу. Одне не можна відокремити від іншого.
❓Чи достатньо ми знаємо про причини депресії, чи є стрес однією з них?
Так, це те, про що часто говорять, хоча насправді все не так просто, з одного боку, існує генетична схильність, коли член сім'ї страждає на депресію, він, як правило, не єдиний, і якщо людина з такими генетичними характеристиками схильна до накопичення стресових факторів, таких як стрес на роботі, втрата коханої людини або щось інше, коли одна крапля переповнює склянку, тоді запускається депресія.
❓Чи допомагає біг у боротьбі з депресією?
Біг, як і інші види фізичної активності, вивільняє ендорфіни - корисні нейромедіатори, які, кажучи простою мовою, пригнічують негатив, що корисно для мозку. Але біг - це скоріше додатковий метод.
Зазвичай люди кажуть: заспокойся, не сумуй, підбадьорся, але це не працює, тому що не можна просто підбадьоритися? Більшість людей досі не визнають депресію справжньою хворобою, якщо хтось хворіє на рак, ніхто не каже: підбадьорся, побачиш, як потім пухлина зникне, але депресію часто розглядають як питання настрою, ми повинні визнати, що це серйозний психічний розлад, який вражає наш найскладніший орган - мозок. Саме тому вона не вирішується простим підняттям настрою.
🏥Нагадуємо, що у нашому закладі працює простір «Дбаю про себе», куди ви можете звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога.
Телефонуйте, щоб записатись 0689694330 !
Ваше здоровʼя - наш пріоритет!
Прийом до сімейного лікаря проводиться за попереднім записом:
📞 096 69 31 220
або
📞 095 79 18 670
або
💻 онлайн - через особистий кабінет на порталі HELSI.
Телефонуйте до реєстратури з 📅понеділка по пʼятницю з ⏰08:00 до 18:00 ⏰.
‼️Під час повітряної тривоги: лікарі прийом не ведуть, оператори реєстратури дзвінків не приймають ‼️
За матеріалами сайту: https://peakd.com